Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda Van Valiliği, Van Belediye Başkanlığı, Van Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 28 Eylül-1 Ekim 2017 tarihleri arasında 8. si düzenlenen Van Turizm ve Seyahat Fuarı,  Van Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Fuarda  35’i illerimize, 2’si İran belediyelerine ait standlar olmak üzere toplam 102 standda, seyahat acentaları, oteller, hizmet sektör temsilcileri, Kalkınma Ajansları, Belediyeler, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Valilikler, yöresel ürünleri n tanıtım ve satışına yönelik özel sektör firmaları hazır bulundu.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bursa, Eskişehir ve Bilecik Valilikleri işbirliğinde, 3 ilin tarihi ve doğal güzellikleri yanı sıra turizm değerlerini tanıtmak için, 8. Van Turizm ve Seyahat Fuarı’nda 17 numaralı standda yerini aldı.

BEBKA, Eskişehir Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yanında TÜROB ve TÜRSAB Eskişehir Temsilciliği ile Abacı Konak Otel, Senna City Otel, Vendome Otel ve Ufkunes Turizm seyahat acentasına da ev sahipliği yapan Eskişehir standında Eskişehir’in turizm değerleri tanıtılırken, özellikle İran, Gürcistan gibi ülkelerden gelen ziyaretçi ve seyahat acentaları ile önemli işbirliği görüşmeleri yapıldı. Görüşmeler sırasında öncelikle İran’daki acentaların  Eskişehir’i güzergahlarına eklemeleri ve Eskişehir’deki konaklamalı ziyaretlerin artırılması hedeflendi.