25-28 Ocak tarihleri arasında 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı(EMITT) İstanbul’da gerçekleştirildi.

BEBKA Eskişehir Yatırım Destek Ofisi tarafından Eskişehir Valiliği koordinasyonunda katılım sağlanan fuarda Eskişehir ve ilçeleri; tarihi, doğal ve kültürel değerleri yanında yöresel lezzetleriyle fuarda yerini aldı. Lületaşı eserlerinin sergilendiği stant alanında Yunus Emre, Nasreddin Hoca, Frig Vadisi ve Eskişehir’i tanıtan materyaller ziyaretçiler ile paylaşıldı. Eskişehir’in kendisine özgü ürünü olan met helvasının ikram edildiği fuarda katılımcılar, Eskişehir standına büyük ilgi gösterdi.

Çifteler, İnönü, Seyitgazi ve Sivrihisar ilçelerinin yer aldığı stantta ayrıca TÜRSAB ve TÜROB yetkilileri ile Eskişehir’de faaliyet gösteren seyahat acenteleri ve oteller de fuar süresince çeşitli görüşmeler gerçekleştirdiler. Buna göre acenteler 50 otel ile görüşürken, oteller 4 tanesi Çin, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri ve İran olmak üzere 25 acente ile ikili görüşme gerçekleştirdi.